Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Bezpieczne przejścia dla pieszych.

Bezpieczne przejścia dla pieszych.

27 Sierpnia 2021

Zakończył się proces regulacji i testów działania bezpiecznych przejść dla pieszych wykonanych w II kwartale tego roku na drogach powiatowych i gminnych. Wszystkie przejścia działają poprawnie, znaki aktywne działają w chwili, gdy pieszy znajdzie się w polu detektora przed przejściem.

Dla przypomnienia, na drogach powiatowych wykonano 7 a na gminnych 20 takich przejść. Wszystkie zostały wyposażone w oświetlenie przeznaczone dla pieszych i rowerzystów, aktywne znaki pionowe z systemem detekcji oraz płyty integracyjne w nawierzchni ułatwiające przechodzenie osobom z niepełnosprawnościami, niewidomym, niedowidzącym. Część przejść została wykonana w formie przejść wyniesionych dodatkowo spowalniających ruch samochodowy, a dwa na Kilińskiego i Sinapiusa zostały wyposażone w azyle dla pieszych. Szczególnie ważne było wykonanie takich przejść w miejscach uczęszczanych przez dzieci, w pobliżu szkół. W tym celu przebudowane zostało przejście przy Szkole Podstawowej nr 6 a także zespół przejść aktywnych przy Szkole Podstawowej nr 7.
W przypadku zauważenia wadliwego działania przejść aktywnych bardzo prosimy o kontakt z Sekcją Dróg Miejskich, najłatwiejszym sposobem komunikacji będzie wysłanie zgłoszenia z naszej nowej strony internetowej https://sdm.olesnica.pl/kontakt/formularz-kontaktowy .

do góry