Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Przebudowa łącznika ulic Sinapiusa i Skłodowskiej.

Przebudowa łącznika ulic Sinapiusa i Skłodowskiej.

18 Sierpnia 2021

Miasto Oleśnica - Sekcja Dróg Miejskich rozpoczyna kolejną inwestycję drogową - Przebudowę łącznika ulic Sinapiusa i Skłodowskiej.

Przebudowana zostanie droga wzdłuż budynku przy Placu Zwycięstwa 1-1f o długości ok. 166 m. Jezdnia na całej długości będzie miała szerokość 5m, zostanie wybudowanych 51 stanowisk do parkowania pojazdów w tym 4 dla osób z niepełnosprawnością oraz chodnik wzdłuż budynku, przedłużona zostanie ścieżka rowerowa położona na Placu Zwycięstwa wzdłuż ul. Sinapiusa. Wybudowana zostanie nowa kanalizacja deszczowa, oświetlenie w postaci 6 słupów z lampami led oraz kanał technologiczny. Pozostała część pasa będzie zagospodarowana jako trawnik. Obecnie realizowany projekt jest skoordynowany z projektem przebudowy sąsiadującego parkingu.

W zakresie stałej organizacji ruchu wprowadzone zostaną następujące rozwiązania: pojawi się przejście dla pieszych oraz przejazd rowerowy w ciągu ulicy Sinapiusa, pojawią się również dwa nowe przejścia dla pieszych w formie wyniesionej, które zastąpią istniejące podrzutowe progi zwalniające.  

Wykonawcą robót wyłonionym w przetargu nieograniczonym jest Biobud Piotr Schabikowski a wartość robót wynosi 1.042.460,51 zł.

Roboty budowlane rozpoczną się w najbliższy poniedziałek. Termin przekazania obiektu do eksploatacji planowany jest na połowę listopada br.

Roboty budowlane będą realizowane zgodnie z zatwierdzoną tymczasową organizacją ruchu drogowego w podziale na etapy, które pozwolą na obsługę okolicznych budynków mieszkalnych i usługowych. Użytkowników przebudowywanej drogi prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

do góry