Fundusze Europejskie
Strona główna/Dla Klienta/Płatności mobilne

Płatności mobilne

mobiParking

Mobilne płacenie za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania oznacza, że celem uiszczenia zapłaty za parkowanie nie jest konieczne podchodzenie do parkomatu, posiadanie bilonu a także powrót do samochodu i pozostawianie biletu w widocznym miejscu za przednią szybą. Oleśniccy kierowcy podobnie jak kierowcy Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Krakowa czy kilkunastu innych miast w Polsce mogą korzystać z usługi mobiParking. Usługa ta umożliwia płacenie komórką za postój w strefach płatnego parkowania. Rozwiązanie łączy w jednym systemie wszystkie nowe i dotychczasowe metody płatności: poprzez aplikację mobilną, szybkie kody i SMS. Co najważniejsze usługa pozwala kierowcy płacić za rzeczywisty czas parkowania (co do minuty) przez co ogranicza wiele stresujących sytuacji. Teraz nie potrzeba już przewidywać kiedy zakończymy parkowanie, nie potrzeba biec do parkomatu dokupić bilet, wystarczy uruchomić w systemie start parkowania, a po przyjściu do pojazdu wyłączyć opcję płatności za parkowanie.

Z usługi mobiParking mogą korzystać wszyscy posiadacze komórek, bez względu na sieć GSM czy model telefonu. Oznacza to, że usługa dostępna jest dla wszystkich osób korzystających z telefonów komórkowych. Po dokonaniu rejestracji na stronie internetowej www.mobiparking.pl, która aktywuje system we wszystkich technologiach jednocześnie, należy zasilić utworzone konto środkami pieniężnymi oraz zaopatrzyć się i umieścić w pojeździe identyfikator mobiParking. Jest nim specjalna naklejka dostępna w Biurze Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania lub wydruk, którego wzór można znaleźć na stronie internetowej (www.mobiparking.pl), w zakładce „Aktywacja”.

 

W celu szczegółowego zapoznania się z systemem zapraszamy na stronę operatora płatności mobilnych www.mobiparking.pl lub stronę internetową oleśnickiej strefy płatnego parkowania.

 

do góry